❯     ❯   Kutsal Kan - Santa sangre (1989)

Favori Kutsal Kan - Santa sangre (1989)

Kutsal Kan - Santa sangre (1989)
Değerlendir:
 • +8
Yönetmen:
{film-director}
Senaryo:
{film-writers}
Film Yılı:
{film-year}
Imdb:
7,7
Film Türü:
{film-genre}
Film Dili:
{film-language}
Oyuncular:
{film-stars}
ülke:
{film-country}
Süresi:
123 min
Kategori:
Bir akıl hastanesinde kendini bir kuş zanneden Fenix ile başlar hikaye. Öncelikle biraz garip gelse de, Fenix'în öyküsüne kapılıveriyoruz birden. Anne babasıyla birlikte bir sirkte büyüyen Fenix için yaşam henüz güzeldir. Ta ki annesinin babasının onu aldattığını öğreninceye kadar. Tüm bu olaylara tanık olan Fenix büyük bir travma geçirir ve akıl hastanesine yatırılır. Ancak hikaye bu kadar kısa değildir. Hastane odasının pencerisinden, annesini sokakta onu beklerken gördüğünde, kaçmaya karar verir ve gerçek trajedi şimdi başlar.
Kült filmler başında gelen Santa Sangre'yi sanatsal bir anlayışa sahip olmayanlar kesinlikle izlememeli. Ki böylesi sembolist bir yapım için oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Yüksek sanat değerine sahip, hatta sinemayı sanata taşıyan isimlerden biri olan Alejandro Jodorowsky'nin bir diğer eseri Holy Mountain gibi bu yapım da, kült ve klasik sinemaseverlerin filmografisinde olması gerekenler arasında.
 1. Belbacio
  Çok enteresan filmler var ama vk çıkınca açılmıyor seyredemiyorum ne yapmam gerekli ve birçok film böyle... teşekkürler
  • 10 Ocak 2017 01:28
  1. Root
   Root
   • +1
   VK sitesi üye olmayan insanlara videoyu göstermiyor artık. Yani vk'ya giriş yapıp sayfayı yenilerseniz filmleri izleyebilirsiniz. Teşekkürler.
   • 10 Ocak 2017 10:30
 2. cemal in
  Hakiki bi Sanat filmi, sahneleri iyi anlatım da iyi, kaç sene önce çekildiğini unutmadan bakarsak, çocuğun kafayı yemesi annesinin ölümünü kabullenememesi çok başarılı, tabi deyişik bi tarz..
  • 13 Ekim 2015 23:54