❯     ❯   Sakindi Oranın Şafakları - A zori zdes tikhie (1972)

Favori Sakindi Oranın Şafakları - A zori zdes tikhie (1972)

Sakindi Oranın Şafakları - A zori zdes tikhie (1972)
Değerlendir:
 • +34
Yönetmen:
{film-director}
Senaryo:
{film-writers}
Film Yılı:
{film-year}
Imdb:
8,3
Film Türü:
{film-genre}
Film Dili:
{film-language}
Oyuncular:
{film-stars}
ülke:
{film-country}
Süresi:
188 min
Filmin konusu 1941 yılında II. Dünya Savaşı sırasında , Rusya 'nın kuzey batısında, Finlandiya sınırına yakın Karelia bölgesinde geçer.Çavuş Vaskov (Andrei Martynov),emrindeki bir grup genç kadın uçaksavar askeri ile birlikte Cephe hattından oldukça uzakta bir demiryolu istasyonunda konuşlanmışlardır.Bir zaman sonra bir Alman paraşüt birliğinin garnizon yakınındaki ormana indirme yaptığı anlaşılır.Kıdemli çavuş Vaskov ve emrindeki beş tecrübesiz kadın asker ormanda kendilerinden sayıca üstün olan Alman askerleri ile kıyasıya bir çarpışmaya girerler.
 1. Ziyaretçi ilker
  çoook teşekkürler politikfilm ..bazı çok önemli filmlerde elden geçse muhteşem olacak ..tekrar sağolun
  • 1 Mayıs 2017 18:16
  1. Root
   Root
   • 0
   Siz filmlere yorum yaparak bildirmeye devam edin ben düzeltirim. Çok fazla film olduğu için sürekli kontrol edemiyoruz. Teşekkürler.
   • 1 Mayıs 2017 21:38
 2. Ziyaretçi ilker
  film yok alternatif lütfen..bu efsane filmi izleyelim artık
  • 29 Nisan 2017 15:56
  1. Root
   Root
   • 0
   Alternatif eklendi. Teşekkürler..
   • 29 Nisan 2017 21:00
 3. yasef icni
  Film acilmiyor,alternatif....
  • 23 Eylül 2016 22:13
 4. emin
  emin
  • +1
  başarılı bir senaryo çalışması.oyuncular olağanüstü ,harika mekan ...bu kadar olur,,,Rus sineması her zaman Dünya sinemasındaki üstünlüğünü devam ettirmektedir.Stalin her zaman Bizimde bir Hollywod,umuz olsaydı demesi manidardır.emeği geçen arkadaşlara teşekkürler..
  • 6 Ekim 2015 16:49
 5. berat4963
  Sakindi Oraların Şafakları (Bir filmin adı bu kadar mı güzel olur?) filmi, en etkileyici savaş/savaş karşıtı filmlerden biri.

  Savaş temalı filmlerde genellikle kadınlar ya hiç yoktur ya da cephe gerisinde hemşire, doktor olarak yer alırlar. bu filmde ise kadınlar en ön sıradalar. bu filmi farklı kılan da budur. aynı zamanda filmin senaryosunu da yazan Stanislav Rostotsky, oyuncuların kadınlık hallerini özellikle ön plana çıkartmış. onlara cephede pantolon da giydirebilirdi ama özellikle etek giydirmiş. ayrıca banyo sahnesini de filme ekleyerek kahramanlarının kadın oldukları durumu iyice vurgulamış oluyor.

  Filmde en çok beğendiğim yanlardan biri de savaşın geçtiği sahnelerin siyah beyaz, savaş dışında kalan zamanların (ki bunlar kadınların geçmiş güzel günleri veya hayalleri oluyor) renkli çekilmiş olması. renkli sahnelerde özellikle canlı ve göz alıcı renkler tercih edilmiş. burada yönetmenin, savaşın insan hayatındaki bütün renkleri, güzellikleri alıp götürdüğü mesajını verdiğini düşünüyorum.

  Ruslar savaş filmleri konusunda çok iyi örnekler vermişler. Hemen aklıma gelen Askerin Babası, Askerin Türküsü, Gel ve Gör, Tırmanış bunlardan bir kaçıdır. Sakindi Oraların Şafakları filmi de bunlardan biri. Ben çok beğendim ve tavsiye ederim.
  • 2 Ocak 2015 02:15