❯     ❯   Riget - Mini Dizi - 1994 - 1997

Favori Riget - Mini Dizi - 1994 - 1997

Riget - Mini Dizi - 1994 - 1997
Değerlendir:
  • +9
Film Yılı:
Imdb:
8,5
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
279 min
Kategori:
Kingdom gerçekten de ‘kült’ tanımını hakeden bir yapım. Gerek karakterleri, gerek konusu, gerek olay örgüsü, gerekse mizah anlayışı bakımından bu tanımı hak ediyor.
Efsaneye göre yönetmen Lars von Trier’i arkadaşları “Oğlum, sen entel dantel adamsın. Sıradan halkın seyredeceği bir şey çekemezsin.” diyerek gaza getirirler. Yönetmenimiz de soluğu Danimarka televizyonunda alır. Kanalla 15 bölümlük bir dizi anlaşması yapar. Dizinin yayına başlamasıyla birlikte arkadaşlarını da haksız çıkarmış olur. Zira tüm halk televizyonları başına kilitlenir. 1994’te çektiği 4 bölümün ardından 1997’de de 4 bölüm çeker. Etki yine aynıdır. Ancak dizinin tamamlanması için çekilmesi gereken 5 bölüm hiçbir zaman çekilemez.
Çünkü Stig Helmer karakterini oynayan oyuncu ölmüştür.
Peki madem ki bu dizi bu denli görkemli bir yapım, yönetmen dijital efektlerden ve bilgisayar teknolojisinin nimetlerinden yararlanarak bu adamı sanal olarak canlandıramaz mı? Başka bir yönetmen olsaydı belki diyebilirdik ancak söz konusu kişi Dogma 95 akımının öncüsü olan Lars von Trier olduğunda imkansız demek bile yetersiz kalır.

Bu durumda yapabileceğimiz tek şey var olan 8 bölümü seyretmek ve çekilmeyen 5 bölüm için üzülmek.
  1. simge
    simge
    • 0
    izleyemiyorum şuan diziyi.komple tüm bölümler gitti
    • 24 Ağustos 2016 22:49