❯     ❯   Cold of Kalandar - Kalandar Soğuğu (2015)

Favori Cold of Kalandar - Kalandar Soğuğu (2015)

Cold of Kalandar - Kalandar Soğuğu (2015)
Değerlendir:
 • +17
Yönetmen:
Film Yılı:
Imdb:
7,8
Film Türü:
Film Dili:
Süresi:
2h 10min
Karadeniz’in bir dağ köyünde, ailesiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan beslediği birkaç hayvanla, günlük ihtiyaçlarını temin ederken, diğer yandan büyük bir tutkuyla; dağlarda maden rezervi aramaktadır. Zamanla umutsuz bir çabaya dönüşen maden arama fikri Mehmet’in duyduğu bir haberle yerini yeni bir maceraya bırakır; Mehmet Artvin’de gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine katılacaktır. Sıradan bir yaşam mücadelesi gibi görünen bu hikâyenin arka planında, dokunaklı bir hayatın, inceden inceye örülen bir mücadelenin ve doğa, insan, hayvan ilişkisinin naif bir portresi çizilmektedir.

English; Mehmet is a man living with his family in a mountain village in Black Sea. He earns his life breeding a few animals, while looking for a mineral reserve on the mountains but his pursuit is seen as useless by his family. Destroyed in search of a mineral reserve, his hope is renewed with the news of a competition.
 1. Ziyaretçi inan
  Çok güzel bir film. Herşeyin; insanın, hayvanın, dağların, doğanın hali o kadar güzel yansıtılmış ki. çok beğendim. Karadeniz kadınlaının çektikleri ve erkeklerdeki sorumsuzluk halllerini ise çok güzel yansıtmış.
  • 1 Temmuz 2018 11:07
 2. berdibek
  Muhtesem karadeniz dogası ve bu el degmemis dogada hayat mucadelesi veren bir aileyi konu alan guzel bir film.
  • 30 Haziran 2018 21:07