❯     ❯   Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013)

Favori Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013)

Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013)
Değerlendir:
  • +13
Yönetmen:
Serdar Akar
Senaryo:
Ercan Mehmet Erdem
Film Yılı:
Imdb:
7,5
Film Türü:
Aksiyon, Macera, Suç, Polisiye
Film Dili:
Türkçe
Oyuncular:
Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Fatih Artman, Aslı Tandoğan, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan, Eray Eserol, Sanem Çelik, Serenay Sarıkaya, Aliye Esra Şalebi, Sadi Celil Cengiz, Tolga Tekin, Rıza Kocaoğlu, Tuğrul Tülek, İbrahim Sevinç
ülke:
Türkiye
Süresi:
1h 44min
Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ'ın, yönetmenliğini Serdar Akar'ın üstlendiği, başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler 'in paylaştığı, Sanem Çelik, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan ve Aslı Tandoğan'ın da yer aldığı aksiyon-politik sinema filmidir.
Bir mahalle bakkalı, Alman konsolosluğunda vize memuru ve İçişleri bakanının öldürülmesi olayı ülkede kaos ortamı yaratır. Ülke çapında polis baskınları ve şiddetine karşı halk ayaklanması yaşanır. Cinayet büroya yeni atanan Himmet başkomiser ve yalaka bir komiser, bu cinayeti TEM ile ortak hareket ederek çözerek kendi lehine çevirmek ve terfi almak peşindedir. Açığa alınan Behzat Ç. cinayet bürodaki ekiplerin de dağıtılmasından sonra bu cinayeti incelemeyı kabul eder. Ulrike'nin de yardımıyla tüm ekip Ankara'dan Kıbrıs'a süren bir kovalamaca sonunda Ercüment Çözer ile karşılaşır.